krouzek:cykly_ulohy

S použitím for nebo while cyklu vyřešte následující problémy:

Úkol:Násobilka

Do konzole vytiskni popořadě všechny násobky čísla 7 menší než 1000.

Úkol:Náhodný řetězec

Vytvoř funkci, která vrací (return) náhodný řetězec o délce (zadané parametrem delka). Jeden náhodný znak A-Z získáš třeba takhle:

String.fromCharCode('A'.charCodeAt(0) + Math.floor(Math.random()*26))

Poznámka: Math.random() není správné používat pro cokoliv co souvisí s bezpečností. Hesla lze generovat pomoci CryptoAPI

Úkol:Aktuální čas

Padesátkrát vypiš do konzole aktuální čas. console.log(new Date()) Pokud se chceš vyhnout sdružení stejných výpisů v konzoli, připoj k výpisu třeba náhodné číslo.

Poznámka: funkce sleep která by nějakou dobu čekala v javascriptu v klasické podobě neexistuje.

Úkol:Spam

Nahraď tělo aktuálního dokumentu (document.body.innerHTML = 'Test') a zaplň stránku hromadou libovolného textu!

Klasičtější přístup s číselným indexem:

pole = ['ahoj', 'svete']
for(let i=0;i < pole.length; i++){
console.log(pole[i])
}

Modernější přístup:

pole = ['ahoj', 'svete']
for(let prvek of pole){
console.log(prvek)
}

Úkol:Formátovaný text (značkovací jazyk)

Dostaneš pole textů. Některé z textů začínají znakem #. Vlož texty nezačínající #do stránky jako odstavce (<p>) a ty začínající # jako nadpisy druhé úrovně (<h2>). Pokročilé: uvozující znak # z nadpisů odstraň.

testovaciVstup = ['#Praha', 'Praha (německy Prag; v jiných jazycích často Prague či Praga) je hlavní město a současně největší město Česka', '#Brno', 'Brno (německy Brünn) je statutární město, počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice', 'Je sídlem Jihomoravského kraje.']

Úkol:Hacker

document.querySelectorAll("input[type=password]") najde všechny heslové vstupy na aktuální stránce a vráti jako pole. Využijte toho a vypište všechna hesla zadaná do stránky (například ve chvíli kdy se přihlašujete do emailu, atp. - do vstupu samozřejmě nepište svoje heslo, ale třeba „test“)

Úkol:Součet

Pro zadané pole čísel vypiš do konzole jeho součet.

cisla = [2, 15, 8, 2, 5]

Rozšíření: v html stránce si udělej <textarea id="cisla"></textarea>. Čísla načti z jejích jednotlivých řádků. Použij funkci document.getElementById("cisla").value.split("\n") - rozdělí do pole. Řetězce je potom třeba převést na čísla pomocí parseFloat(radek)

  • krouzek/cykly_ulohy.txt
  • Poslední úprava: 2023/11/15 20:54
  • autor: 127.0.0.1